Na skroty Home Analizy wytrzymałościowe Analizy przepływów Ekspertyzy Pomiary tensometryczne Midas Serwis 24 Kontakt
PL ENG
Nowoczesne oprogramowanie kluczem do rzetelnej usługi obliczeniowej i projektowej - 2018-08-01

Profesjonalne oprogramowanie stało się podstawą rzetelnie wykonywanych usług obliczeniowych i projektowych. Realizując zlecenia powierzone przez naszych Klientów z różnych branż zawsze stawiamy na nowoczesne wsparcie technologii komputerowej. W poniższym artykule zaprezentujemy trzy programy komputerowe, które wykorzystujemy w codziennej pracy, by zagwarantować Państwu najwyższą jakość usług.

Ansys – cały pakiet możliwości

ANSYS stanowi cały zestaw do obliczeń Metodę Elementu Skończonego, umożliwiający symulację dla niemal wszystkich dziedzin nauki i przemysłu. Podstawową zaletą tego programu jest olbrzymia ilość opcji, co pozwala na bardzo szczegółowe analizy. Aplikacja zawiera dwa najistotniejsze modele – preprocesor oraz postprocesor. Ten pierwszy służy do tworzenia geometrii konstrukcji, czy siatki elementów. Postprocesor natomiast stworzony został do prezentacji wyników wszystkich wprowadzanych danych – w sposób graficzny oraz tekstowy. Bardzo dużym plusem programu jest fakt, że przetwarza on i wyświetla modele powstałe w większości najpopularniejszych programów typu CAD. Analizy wytrzymałościowe, na przykład analiza modalna nie stanowi żadnego problemu dla tego pakietu

Femap – Kolos na solidnych podstawach

Jest to niesamowicie rozbudowana aplikacja z licznymi modułami, która zapewnia doskonałe wykonanie wszelkich analiz. System wykorzystuje typowe anglosaskie słownictwo branżowe wraz ze skrótami, co z pewnością pozwoli szybko odnaleźć się w nim użytkownikom zaznajomionym już ze specyfiką tego rynku i pracy. Projektanci, którzy w swojej pracy w przeważającej części posługują się Femap, wskazują na fakt, ze ma on doskonały system tworzenia animacji, a na równie szczególną uwagę zasługuje także bardzo sprawne tworzenie wykresów przemieszczenia. Wraz z wydajnością takiej „zabawki”, rośnie jednak zapotrzebowanie na komputer o sporej mocy obliczeniowej. Pakiet jest w stanie wykonywać bardzo dużo obliczeń na raz, oraz wykonywać bardzo skomplikowane prezentacje graficzne, natomiast praca na zbyt słabym urządzeniu może powodować pewne niedogodności. Jako wiodąca firma na rynku, oczywiście posiadamy to oprogramowanie w naszym „arsenale” i znamy je od podszewki.

VVD - marka uznana przez największych

Ostatnią z najchętniej obsługiwanych aplikacji do analizy MES jest Visual Vessel Design, w skrócie VVD. Można bez ogródek przyznać, że jego szerokie zastosowanie, szybkość oraz doskonały stosunek jakości do ceny sprawia, że program ten jest wybitnie uniwersalny. VVD w pierwszej kolejności sprawdza się przy projektowaniu np. wymienników ciepła, jednak poziom jego zaawansowania oraz zakres możliwości edycji i dodawania zmiennych do projektu, czyni go zdatnym nawet do tworzenia projektów instalacji przemysłu rafineryjnego, czy spożywczego. Na uwagę zasługuje jego zintegrowany moduł graficzny. Aplikacja umożliwia prezentację wizualną, także trójwymiarową, w każdym momencie wykonywania obliczeń. Sam model i szkice są bezproblemowo akceptowane przez wszelkie programy typu CAD.


26668 wydrukowanych stron
4 lata na rynku
10560 wypitych kaw
244 zrealizowanych projektów
12 inżynierów