Na skroty Home Analizy wytrzymałościowe Analizy przepływów Ekspertyzy Pomiary tensometryczne Midas Serwis 24 Kontakt
PL ENG

Mozart

MIEJSKI PROGRAM WSPARCIA PARTNERSTWA SZKOLNICTWA WYŻSZEGO I NAUKI ORAZ SEKTORA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ „MOZART“

Program ten jest formą wsparcia finansowego partnerstw utworzonych przez naukowców i firmy, których celem jest powstanie nowych produktów, usług oraz innych rozwiązań mających wpływ na rynek pracy we Wrocławiu.
Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 5 lipca 2012 r. ws. programu został przeprowadzony konkurs, w ramach którego wyłoniono najlepsze partnerstwa i dofinansowane w formule dwunastomiesięcznego stażu.

O DOFINANSOWANIE STAŻU UBIEGAŁY SIĘ PARTNERSTWA:

W RAMACH PROGRAMU:

Program  „Mozart” powstał na bazie pilotażowego, unijnego projektu „Zielony Transfer”,  w ramach którego zrealizowano 30 staży wrocławskich pracowników naukowych  i naukowo-dydaktycznych w firmach. Rezultaty projektu to 33 nowe usługi  i  produkty, ponad 20 nowych miejsc pracy (nie tylko dla naukowców) oraz  kilkadziesiąt  publikacji  naukowych,  a  także  nowatorskie programy nauczania. Warto  wspomnieć  również o wzroście przychodów (nawet do 30%), kojarzonym przez przedsiębiorców z obecnością naukowca.

Miasto podjęło decyzję o kontynuacji tego projektu w szerszej formule. W ramach tego działania organizator ma nadzieję na osiągnięcie jeszcze większych efektów dla mieszkańców Wrocławia oraz dla środowiska akademickiego i biznesowego.


26668 wydrukowanych stron
4 lata na rynku
10560 wypitych kaw
244 zrealizowanych projektów
12 inżynierów