Kariera
18 Czerwiec 2019

Inżynier ds. obliczeń wytrzymałościowych

Główne obowiązki:

  • wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych konstrukcji inżynierskich i urządzeń
  • wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych z wykorzystaniem metody elementów skończonych MES
  • wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych metodą stanów granicznych
  • wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych połączeń skręcanych i spawanych wg EC3 lub VDI2230
  • opracowywanie dokumentacji technicznej w zakresie modeli 3D oraz rysunków 2D w programie SolidWorks
  • przygotowywanie modeli geometrycznych na potrzeby symulacji w programach SpaceClaim i SolidWorks
  • przygotowywanie modeli pod symulacje numeryczne w programach: MIDAS NFX, Ansys Workbench, Siemens Femap NX, Autodesk Robot Structural
  • projektowanie konstrukcji i urządzeń
  • czynny udział w ustaleniach z Klientami
  • samodzielne prowadzenie projektów inżynierskich, w tym udział w spotkaniach z Klientami
  • przygotowywanie raportów i prezentacji z wykonanych prac w języku polskim i angielskim
  • udział w projektach pomiarowych (pomiary drgań, pomiary tensometryczne)
  • współpraca z działami: projektowym oraz rozwoju
  • testowanie oprogramowania, którego KOMES jest przedstawicielem na terenie RP
  • prowadzenie wsparcia technicznego oprogramowania dla Klientów KOMES na terenie RP
  • możliwość wyjazdów na wizje lokalne oraz uczestnictwa w badaniach terenwoych na terenie RP

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne (Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn)
  • minmimum 2 lata doświadczenia zawodowego
  • wiedza z zakresu wytrzymałości materiałów, materiałoznawstwa i spawalnictwa
  • ugruntowana wiedza z zakresu statyki i dynamiki konstrukcji
  • znajomość programów obliczeniowych w zakresie stanów granicznych np. ROBOT lub pokrewne
  • znajomość standardów: EUROCODE, ANSI, ASCE
  • dobra znajomość minimum jednego z komercyjnych pakietów CAD 3D
  • umiejętność czytania i przygotowywania rysunku technicznego
  • komunikatywna znajomość j. angielskiego w piśmie i mowie
  • umiejętność efektywnej współpracy w zespole
  • dyspozycyjność
  • mile widziana znajomość programów MES: Midas NFX, Siemens NX, Femap NX, MSC Nastran i Ansys

Oferujemy:

  • pracę w rozwijającej się firmie, działającej w branży specjalistycznych usług inżynierskich od 8 lat
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • praca w godzinach 08.00-16.00
  • uczestnictwo w nowatorskich, zróżnicowanych projektach realizowanych przez naszych Klientów
  • jasno określoną ścieżkę rozwoju
  • szkolenia, rozwój kwalifikacji i umiejętności wymaganych na stanowisku pracy
  • możliwość skorzystania z karty sportowej oraz ubezpieczenia na życie
  • wyjazdy i wyjścia integracyjne
  • nieograniczony dostęp do komercyjnych licencji profesjonalnych programów CAD 3D i MES
  • nieograniczony dostęp do norm i standardów
  • możliwość nauki nowych programów inżynierskich zarówno do projektowania jak i obliczeń
  • możliwość asystowania w projektach pomiarowych: pomiary drgań i pomiary tensometryczne
  • dobrą kawę z ekspresu na każdy dzień

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez KOMES sp. z o.o. i KOMES Piotr Harnatkiewicz z siedzibą we Wrocławiu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”. Informujemy, że Administratorem danych jest KOMES Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Na Grobli 34. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne. Jeżeli chcesz, abyśmy zachowali Twoje CV w naszej bazie, umieść dodatkowo w CV następującą zgodę: „Zgadzam się na przetwarzanie przez KOMES Sp. z o.o.  danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym dla celów przyszłych rekrutacji”. W każdym czasie możesz cofnąć zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@komes.pl.