Aktualności
24 Październik 2019

Ogólnopolskie Forum Urządzeń Ciśnieniowych - Relacja

W dniach 24 - 25 października firma SPETECH Sp. z o.o., zorganizowała "Ogólnopolskie Forum Urządzeń Ciśnieniowych" w Ustroniu. Tematem przewodnim wydarzenia było projektowanie szczelności. W forum wzięli udział specjaliści, projektanci, inżynierowie oraz naukowcy związani z zagadnieniami obejmującymi dobór, badania i obliczenia uszczelnień, oraz ich użytkowanie i eksploatację.

Forum zostało podzielone na 5 paneli. W pierwszym panelu Prelegenci - Radosław Zajączek i Radosław Sieczkowski omówili zagadnienia związane z współczynnikami uszczelek typu RTJ. Następnie zaprezentowany został program EUROPARTNER, stworzony do projektowania i obliczania połączeń kołnierzowo-śrubowych z wykorzystaniem aktualnie obowiązujących norm.W drugim panelu omówiona i zaprezentowana została analiza połączenia kołnierzowego metodą MES przez Bartłomieja Łukosza. Prezentacja oparta była na modelach i analizach wykonanych w programie MIDAS MeshFree (którego oficjalnym polskim dystrybutorem jest firma KOMES!). Podsumowaniem panelu była dyskusja z udziałem ekspertów. Jednym z nich był CEO firm KOMES Sp. z o.o. – dr inż. Piotr Harnatkiewicz, który omówił zagadnienia związane z przyszłością i rozwojem metody elementów skończonych.
W trzecim panelu eksperci dyskutowali na tematy związane z problematyką uszczelniania spoczynkowego. Pierwszy dzień forum zakończył się wspólnym zwiedzaniem Browaru Zamkowego w Cieszynie.W drugim dniu odbyły się dwa panele związane z techniką uszczelnień. Prelegentami byli – Janusz Zajączek, Jacek Faruga, Jacek Romaniuk, Radosław Sieczkowski oraz Roman Masek.Dziękujemy firmie SPETECH za zaproszenie. 

Korzystając z okazji - zapraszamy na 2-dniowe wydarzenie - MES dla Praktyków – MIDAS NFX, MIDAS MeshFree oraz CAE Limit, które odbędzie się we Wrocławiu 5-6 listopada br.
Szczegóły: LINK