Projekty

Inżynieria Lądowa - Bartec Syscom

Inżynieria lądowa

 

Monitoring drgań w inżynierii lądowej to temat obejmujący bardzo szeroki zakres zastosowań. Cel stosowania montioringu jest podwójny: Z jednej strony ważne jest zapewnienie, że wibracje nie wpływają niekorzystnie na struktury lub ludzi, z drugiej strony ważne jest uzyskanie informacji o dynamice struktury i analizowanych zjawiskach. Wymagane typowe oprzyrządowanie jest zazwyczaj tymczasowe i zgodne z regionalnymi lub krajowymi standardowymi dyrektywami. Główne aplikacje w tej dziedzinie:

Place budowy

Konstrukcje znajdujące się w pobliżu placów budów wymagają tymczasowego oprzyrządowania przeznaczonego do monitorowania drgań, aby ocenić ewentualne uszkodzenia strukturalne i komfort człowieka (tylko w przypadku budynków). Automatyczne alarmy zostają wysyłane natychmiast po wykryciu wysokich wibracji przekraczających poziomy progowe. Specjalne alarmy w miejscach prac są przydatne do wymuszenia redukcji intensywności prac budowlanych.

Monitoring ruchu kolejowego

Badanie monitorujące kolej to zazwyczaj 24-godzinny pomiar drgań z trzema jednoosiowymi czujnikami prędkości w odległości ok. 10 metrów między dwoma kolejnymi czujnikami. Zbierane i analizowane są prędkości maksymalne. Odpowiednia zawartość częstotliwości mieści się zwykle w zakresie 15Hz - 80Hz.


Charakterystyka nowych konstrukcji

Nowe budynki muszą być dynamicznie charakteryzowane poprzez zrozumienie pierwszych naturalnych częstotliwości struktury. Wzbudzenie zwykle przeprowadza się poprzez upadek dużej masy lub za pomocą wytrząsarki. Instrumenty rejestrują surowe dane, które następnie w fazie przetwarzania końcowego są analizowane przez inżynierów za pomocą dedykowanego oprogramowania.   
 

Produkty powiązane

 

MR3000C
pomiar wibracji i drgań

  MR3000TR
ruch drogowy i kolejowy

ROCK
pomiary bezprzewodowe

Pliki do pobrania

Case Study Grotta Palazzese Vibration Monitoring 4519 kb Pobierz plik
Case Study Zurich Train Station Vibration Monitoring 1970 kb Pobierz plik
Case Study Vibration Monitoring with SCS 1574 kb Pobierz plik
Case Study Monitoring of Grand Paris Express 1437 kb Pobierz plik
Case Study Monitoring of a Bridge in Portugal 2463 kb Pobierz plik
Use Case Vibration Monitoring in Tunnels 2073 kb Pobierz plik

Potrzebujesz naszych usług?

Powiedz nam o swoich potrzebach, znajdziemy rozwiązanie.

Napisz do nas

Infolinia

+48 534 909 020 - Sprzedaż oprogramowania