Kariera
27 Listopad 2019

Inżynier ds. obliczeń wytrzymałościowych

Główne obowiązki:

  • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych m.in. konstrukcji i urządzeń (z wykorzystaniem MES, metodą stanów granicznych i inne)
  • Opracowywanie dokumentacji technicznej w zakresie modeli 3D oraz rysunków 2D
  • Przygotowywanie modeli geometrycznych oraz numerycznych
  • Samodzielne prowadzenie projektów inżynierskich w tym udział w spotkaniach z Klientami
  • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych połączeń skręcanych i spawanych (np. wg EC3 lub VDI2230)
  • Przygotowywanie raportów i prezentacji z wykonanych prac w języku polskim lub angielskim
  • Udział w projektach pomiarowych (pomiary drgań, pomiary tensometryczne) oraz wizjach lokalnych

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne (Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn) – min. dyplom inżyniera
  • Wiedza z zakresu: wytrzymałości materiałów, mechaniki, materiałoznawstwa i spawalnictwa, a także statyki i dynamiki konstrukcji
  • Znajomość programów wykorzystujących MES (np. Robot Structural, Midas NFX, Siemens NX, Femap NX, MSC Nastran i ANSYS)
  • Dobra znajomość min. jednego z komercyjnych pakietów CAD3D, np. SolidWorks, SpaceClaim
  • Znajomość norm i standardów, np. EUROCODE, ANSI, ASCE
  • Umiejętność czytania i przygotowywania rysunku technicznego
  • Komunikatywna znajomość j. angielskiego w piśmie i mowie
  • Umiejętność efektywnej współpracy w zespole

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę z uwzględnieniem konkurencyjnego wynagrodzenia
  • Praca w godzinach 8.00-16.00
  • Jasno określoną ścieżkę rozwoju
  • Szkolenia, rozwój kwalifikacji i umiejętności wymaganych na stanowisku pracy
  • Uczestnictwo w nowatorskich, zróżnicowanych projektach realizowanych dla naszych Klientów
  • Możliwość skorzystania z karty sportowej oraz ubezpieczenia na życie
  • Wyjazdy i wyjścia integracyjne
  • Dobrą kawę z ekspresu na każdy dzień