Projekty

Konstrukcje budowlane - BARTEC SYSCOM

Konstrukcje budowlane

 

Monitorowanie drgań w budynkach jest bardzo ważne w celu weryfikacji integralności konstrukcji, zwiększenia bezpieczeństwa oraz oceny niekorzystnego wpływu na użytkowników. Ma to zasadnicze znaczenie w przypadku nowych inwestycji oraz aktywnych stref sejsmicznych. Monitorowanie drgań może dostarczyć wiele bardzo ważnych informacji na temat oceny ryzyka budynku zarówno w kategoriach bezpośrednich (przyspieszenie/prędkość) jak i pośrednich (częstotliwość, analiza po obróbce).


Najważniejsze zastosowania:

MONITORING SILNYCH DRGAŃ

Przeznaczony jest dla budynków znajdujących się w strefach wysokiej aktywności sejsmicznej. Standardowa konfiguracja obejmuje 4 akcelerometry trójosiowe, jeden zewnętrzny do prawidłowego rejestrowania wstrząsów ziemi i trzy wewnątrz budynków (fundament, środek i góra). Elementy są zwykle umieszczane na podłodze w pobliżu ścian nośnych.

ANALIZA USZKODZEŃ STRUKTURALNYCH

Analiza ta, zgodnie z normami dotyczącymi uszkodzeń konstrukcji jest potrzebna w przypadku budynków znajdujących się w pobliżu placu budowy. Typowa konfiguracja obejmuje 3 czujniki trójosiowe wewnątrz budynku (w pobliżu ścian nośnych). Najważniejszymi cechami są: piki prędkości i maksymalne częstotliwości, (obliczone zgodnie z międzynarodowymi standardami, takimi jak DIN 4150-3 i SN 640312).

ANALIZA KOMFORTU

Analizy związane z oceną komfortu użytkowników są związane z pomiarami uszkodzeń konstrukcji oraz pomiarami natężenia hałasu. Zazwyczaj czujnik trójosiowy jest umieszczony wewnątrz budynku, w miejscu szczególnie wrażliwym np. sypialni. Najważniejsze normy to DIN 4150-2 i ISO 2631.

ANALIZA MODALNA

Analiza modalna jest zbiorem algorytmów i technik charakteryzowania struktur poprzez uzyskiwanie częstotliwości naturalnych, współczynników tłumienia i kształtów modów. Jest to wymagane głównie do projektowania i testowania nowo budowanych konstrukcji, celem zapobiegania warunkom rezonansowym. W zależności od struktury liczba i typologia akcelerometrów może być bardzo różna.

 

Powiązane produkty:MR3000SB
System monitorowania konstrukcji i budynków 

Pliki do pobrania

Use case - Strong Motion Monitoring 3433 kb Pobierz plik
Case study - Strong motion monitoring of a building 1723 kb Pobierz plik

Potrzebujesz naszych usług?

Powiedz nam o swoich potrzebach, znajdziemy rozwiązanie.

Napisz do nas

Infolinia

+48 534 909 020