Aktualności
8 Lipiec 2019

Chodzi Ci po głowie innowacyjny, śmiały projekt? Zanim wcielisz go w życie sprawdź w bezpiecznych warunkach!

Potrzeba matką wynalazków – to powszechnie znane porzekadło w zakresie zagadnień inżynierskich ma w sobie wyjątkowo dużo prawdy. Stworzenie wydajnych i wytrzymałych maszyn przemysłowych, wyraźnie lepszych od poprzednich generacji urządzeń czy stabilnej infrastruktury wymaga zarówno fachowej wiedzy, jak i dużej kreatywności. Jednak potencjalnie rewolucyjne pomysły trzeba poddać rzeczowej analizie, zanim zostaną przeniesione z desek kreślarskich na coś materialnego. Dysponujemy odpowiednim zapleczem umysłowym oraz narzędziami, aby temu skutecznie podołać.
Chodzi Ci po głowie innowacyjny, śmiały projekt? Zanim wcielisz go w życie sprawdź w bezpiecznych warunkach!

Obliczenia wytrzymałościowe dadzą odpowiedź, czy dana konstrukcja faktycznie zadziała zgodnie z zamysłem

Inżynierowie od co najmniej kilkunastu już lat powszechnie stosują Metodę Elementów Skończonych, aby weryfikować swoje założenia za pomocą zaawansowanych i rozbudowanych modeli matematycznych. Liczba różnorodnych czynników, które koniecznie trzeba uwzględnić podczas oceny obiektu, mocno komplikuje i tak nieprostą sprawę. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że obliczenia wytrzymałościowe stanowią jeden z kluczowych elementów całościowej walidacji. Wszystko trzeba dokładnie wyliczyć, zweryfikować normowe scenariusze, wyeliminować potencjalne zagrożenia. Specjaliści pracujący w firmie Komes mają niezbędną wiedzę i środki do tego, aby gruntownie przeanalizować praktycznie każdy projekt inżynierski, a następnie wskazać jego zalety i ewentualne wady konstrukcyjne. O wyśrubowanym poziomie świadczonych przez nas usług doskonale świadczą pozytywne opinie od naszych zadowolonych Klientów.

Wybierając Komes masz gwarancję najwyższej jakości. Sprawdź, co dokładnie możemy dla Ciebie zrobić!

W tej trudnej, niezwykle wymagającej branży z powodzeniem działamy od 2011 roku. I stale się rozwijamy, wykorzystując coraz to ciekawsze zdobycze techniki, rozwiązania, a także najświeższą, popartą rzetelnymi badaniami wiedzę naukową. Głównym obszarem naszego zainteresowania pozostaje MES (ang. FEM), czyli Metoda Elementów Skończonych (Finite Element Method) – jej główną zaletą jest fakt, że daje bardzo dokładne wyniki obliczeń wytrzymałościowych również w przypadku skomplikowanych kształtów czy nierównomiernych powierzchni. Za pomocą odpowiednich modułów programu Midas NFX do analizy MES jesteśmy w stanie stworzyć precyzyjne, trójwymiarowe modele i przeprowadzić kompleksową symulację zachowania rzeczywistego obiektu pod wpływem określonych sił. Uzyskane w ten sposób informacje zwrotne mają dla inżynierów wartość bezcenną. Komes dumnie wspiera odważnych, którzy chcą przekraczać dotychczasowe granice – trzeba jednak bardzo uważać, żeby nie postawić jednego kroku za daleko.