Aktualności
8 Kwiecień 2020

Innowacyjny projekt zbiornika tupu Autoclaw - zrealizowany przez KOMES Moc Obliczeń

Rzadko się to zdarza, ale czasami możemy pokazać coś więcej z realizowanych przez nas zadań. Prezentujemy kilka zdjęć autoklawu, jednostkowego produktu należącego do jednego z naszych Klientów. W ramach zadania, na etapie projektowym jeszcze w 2019 r. wykonaliśmy analizy wytrzymałościowo – zmęczeniowe wraz z optymalizacją konstrukcji.Urządzenie wymagające, ponieważ charakterystyczne dla autoklawów jest to, iż są to urządzenia ciśnieniowe działające w podwyższonych temperaturach. Sosowane są w wielu  dziedzinach przemysłu oraz nauki.  Od kompaktowych urządzeń stosowanych w medycynie i kosmetyce do sterylizacji narzędzi po duże przemysłowe dedykowane branżom spożywczym, biotechnologicznym i innym. Nasz, prezentowany na foto, ma zastosowanie w przemyśle. I jak widać działa :). 

Analizy zostały przeprowadzone za pomocą oprogramowania MIDAS NFX, którego jesteśmy polskim dystrybutorem, a które wykorzystuje metodę elementów skończonych. Do dodatkowej, pomocniczej weryfikacji modelu geometrycznego użyliśmy MESHFREE – narzędzia do obliczeń wytrzymałościowych  metodą bezsiatkową. Sprawdził się bardzo dobrze.  

Korzystając z okazji wszystkich zainteresowanych zaprojektowaniem, sprawdzeniem, zoptymalizowaniem już działającego typowego, bądź nietypowego urządzenia ciśnieniowego zapraszamy do kontaktu. Mamy wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę niezbędną przy wykonywaniu tego typu projektów. Dysponujemy najlepszymi narzędziami do przeprowadzania obliczeń wytrzymałościowych oraz termicznych.

Zapraszamy do kontaktu: biuro@komes.pl