Aktualności
21 Czerwiec 2019

Stawiamy na wiarygodne wyniki i błyskawiczne obliczenia. Przekonaj się, jak szybkie i dokładne mogą być analizy MES!

W pracy inżynierów na dobre zagościły już analizy FEM. Stworzenie stabilnej konstrukcji czy wydajnych, niezawodnych podzespołów do wszelkiego rodzaju maszyn oraz urządzeń wymaga uwzględnienia wielu czynników: m.in.: tarcia, rozszerzalności cieplnej, podatności na obciążenia, a także innych właściwości poszczególnych materiałów. Analizy MES przeprowadzane przez naszych ekspertów dają sposobność do precyzyjnego prognozowania zachowań konstrukcji z dużym wyprzedzeniem, jeszcze na wczesnym etapie prac projektowych.
Stawiamy na wiarygodne wyniki i błyskawiczne obliczenia. Przekonaj się, jak szybkie i dokładne mogą być analizy MES!

Im więcej precyzyjnych danych, tym wierniejsza rzeczywistości symulacja. Z nami nie umknie Ci żaden detal

W firmie Komes już od 2011 roku oferujemy naszym Klientom innowacyjne usługi inżynierskie. Dokonywane przez nas pomiary cechują możliwie dokładne wyniki, co pozwala podejmować adekwatne do rezultatów decyzje projektowe i realizacyjne. Mamy specjalistyczną, stale poszerzaną wiedzę, coraz bogatsze doświadczenie, niezwykle zaawansowane narzędzia pracy oraz w pełni profesjonalne, regularnie aktualizowane oprogramowanie. Bardzo dobrym przykładem będą tutaj analizy MES. Za ich pomocą jesteśmy w stanie stworzyć bądź odtworzyć właściwie dowolny obiekt, określić jego indywidualne parametry, właściwości fizyczne, a następnie wykonać całą serię testów. Nie obciążamy przy tym dodatkowymi kosztami związanymi z budową prototypów, tylko przeprowadzamy komputerowe symulacje – równie efektywne co próby w środowisku naturalnym, a przy tym odczuwalnie tańsze i bezpieczniejsze.

Przeprowadzone w programie Midas NFX analizy MES wyróżniają się wyjątkową precyzją. Sprawdź to sam!

Do obliczeń strukturalnych używamy całego eksperckiego pakietu oprogramowania inżynierskiego. To system oparty o kod źródłowy NASTRAN, stosowany przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych w latach '60 i '70 XX wieku, w czasach podboju kosmosu. Naturalnie od tamtej pory program przeszedł mnóstwo udoskonaleń, pojawiły się nowe, mocno wyspecjalizowane moduły do analizy Metodą Elementów Skończonych w specyficznych obszarach. Firma Komes nie tylko korzysta z pakietu Midas NFX do wykonywania obliczeń. Zajmujemy się także dystrybucją i dedykowaną konfiguracją tego niezwykle cenionego na rynku oprogramowania na indywidualne potrzeby poszczególnych branż: przemysłu ciężkiego, stoczniowego, motoryzacyjnego, lotniczego, transportu kolejowego, budownictwa, konstrukcji infrastrukturalnych itd. Grono naszych stałych, zadowolonych ze współpracy Klientów stale się poszerza – dołącz do nich!