Organizacje

Organizacje, w których zrzeszona jest firma KOMES:

 

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego
Prowadzimy szereg działań wspierających działalność biznesową podmiotów zrzeszonych w Związku. Konsolidujemy środowiska przedsiębiorców, ośrodków badawczych oraz innych organizacji sektora kosmicznego tworząc dogodne warunki współpracy środowisk naukowych z biznesem. Chcemy również, aby zdobycze technologiczne powstałe przy realizacji projektów kosmicznych jak najlepiej przysłużyły się polskim obywatelom i gospodarce.
Stale współpracujemy z przedstawicielami administracji państwowej i organizacjami międzynarodowymi. Dokładamy starań, aby budować warunki do tworzenia kolejnych generacji liderów polskiej astronautyki. Jesteśmy członkiem SME4Space oraz Konfederacji Lewiatan.

 

Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy
Izba została powołana w 1995 roku w celu wspierania i reprezentowania interesów gospodarczych zrzeszonych w niej podmiotów, dla upowszechniania zasad etyki w działalności gospodarczej, a także dla wspierania rozwoju przedsiębiorczości oraz rozwijania współpracy z samorządami oraz innymi organizacjami Dolnego Śląska i całego kraju. Działa na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o organizacjach pracodawców /Dz.U. nr 55 z 1991 r. poz. 235 z późn. zm. oraz ustawy z dnia 30 maja 1989 roku o izbach gospodarczych /Dz.U. z 1989 r. Nr 35 poz. 195 z późn. zm./  i przepisów wydanych na ich podstawie oraz zgodnie z niniejszym Statutem.
W 2020 roku ZIG obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.
Od lat jest najprężniej i najaktywniej działającą Izbą na Dolnym Śląsku. Obecnie zrzeszonych w ZIG jest ponad 300 przedsiębiorstw, które w pełni odzwierciedlają strukturę gospodarczą regionu.

Pliki do pobrania

Katalog członkowski ZPSK 2021 r. - PL 14278 kb Pobierz plik
Katalog członkowski ZPSK 2021 r. - EN 11909 kb Pobierz plik

Potrzebujesz naszych usług?

Powiedz nam o swoich potrzebach, znajdziemy rozwiązanie.

Napisz do nas

Infolinia

+48 534 909 020