Projekty

MIDAS NFX - Zbiorniki Ciśnieniowe

Prace związane z projektowaniem (CAD) i symulacjami (obliczeniami MES) zbiorników ciśnieniowych są zadaniami bardzo odpowiedzialnymi. Z uwagi na to, że zbiorniki ciśnieniowe są niebezpiecznymi urządzeniami, wymagają szczegółowej i precyzyjnej analizy. Przed znormalizowaniem wymagań bezpieczeństwa przez ASME dochodziło do wielu wypadków przez  ich niewłaściwie zaprojektowane i wykonane. Dzięki rozwojowi myśli inżynierskiej (obliczenia MES, analizy numeryczne)  i nakładaniu obostrzeń przez instytucje certyfikujące, dziś do wypadków wychodzi bardzo rzadko.

Kluczowym elementem są rozwiązania zastosowane w profesjonalnych programach do wykonywania zaawansowanych obliczeń. Niewątpliwie MIDAS NFX jest programem stworzonym do wykonywania tego typu zadań. Przygotowanie optymalnej siatki jest kluczowe dla wykonania prawidłowych obliczeń i zachowania bezpieczeństwa. W MIDAS NFX można wykonać automatyczne udoskonalenie elementu siatki w obszarach o dużych naprężeniach. Deweloperzy zadbali, aby w programie znalazły się narzędzia, które pozwolą na wykonanie siatki o niespotykanej dotąd jakości.
 

Adaptive meshing in midas NFX
 

Możliwości siatkowania:

  • Midas NFX integruje kilka auto-meshów (Default Mesher Tetra, High Speed ​​Tetra mesher, Hybrid Tetra mesher, map-mesher, border-layer mesher itp.)
  • Programiści umożliwili użytkownikowi wybór typu elementu skończonego
  • Hybrydowy auto-mesher stosowany w midas NFX wykorzystuje kombinację elementów tetra i heksaedrycznych połączonych razem z elementami piramidy
  • Siatka hybrydowa bardzo skutecznie zmniejsza liczbę węzłów i elementów wymaganych w modelu, zachowując tę ​​samą dokładność wyników

3D Solid multicore parallel Automesher
 

W MIDAS NFX współczynnik kształtu jest wskaźnikiem jakości siatki i skutecznie wykrywa obszary, których elementy wymagają dopracowania.

 


 

MIDAS NFX umozliwa ręczne tworzenie siatki w miejscach, gdzie jest to potrzebne. 
 
Problemy pochodzące z modelem CAD, MIDAS NFX rozwiązuje zastosowaniem narzędzi upraszczających (zwane także defekacją), aby automatycznie lub ręcznie pomniejszyć małe lub zduplikowane krawędzie i powierzchnie.
 
Jesli jesteście Państwo zainteresowani szczegółowymi informacjami dotyczącymi programu MIDAS NFX, to zapraszamy do kontaktu - biuro@komes.pl 

Potrzebujesz naszych usług?

Powiedz nam o swoich potrzebach, znajdziemy rozwiązanie.

Napisz do nas

Infolinia

+48 534 909 020 - Sprzedaż oprogramowania